Kuchynské pracovné dosky sú najviac namáhaným miestom v kuchyni, sú v prevádzke takmer nepretržite. Stále na nich nielen krájame, skladujeme mokré a mastné riady či spracovávame mäso, zeleninu a iné potraviny, ale aj na ne pokladáme veľmi horúce alebo studené predmety.

Kuchynské pracovné dosky preto musia byť silné, tlakom, vlhku aj teplu odolné a zároveň udržateľné v hygienicky primeranom stave, dobre čistiteľné, čo najmenej náchylné ku škvrnám a pachom.

Výhody kuchynských pracovných dosiek z kameňa
Ak si vyberiete žulovú kuchynskú dosku, získate extrémne trvanlivú pracovnú plochu. Je odolná vlhku i vysokým teplotám. Jej povrch vyzerá stále rovnako - nehrozí u nej olúpanie, spálenie ani vznik škvŕn pri práci s bežnými potravinami, nemení svoju farbu a vzhľad.

Realizácia kuchynskej pracovnej dosky
Pozrite si niektoré z našich realizovaných kamenných kuchynských dosiek, vonkajších kuchýň, kuchýň v altánoch i kamenných grilov, pultov a kamenných obloženie priestor na varenie. Ak by ste mali špeciálnu požiadavku na kuchynskú pracovnú dosku alebo na letnú záhradnú kuchyňu či niečo špeciálne, napíšte nám.